Food recipes Tips

Ev yapımı çömlek tarifi

Written by Admin
Print Friendly, PDF & Email

14 çömlek için malzemeler

– Glutensiz Paketleyiciler
– 1 su bardağı pirinç unu
– 1/2 su bardağı tapyoka unu
– 1/4 su bardağı patates nişastası
– 3/4 ~ 1 su bardağı sıcak su
– Öğütülmüş Tavuk & Ispanaklı Dolum
– 1/2 lb öğütülmüş tavuk
– 1/2 demet ıspanak
– 1 çay kaşığı susam yağı
– 1 çay kaşığı soya sosu
– 1/2 çay kaşığı tuz
– Daldırma Sosu
– 1 yemek kaşığı soya sosu
– 1/2 yemek kaşığı siyah sirke
– 1/2 çay kaşığı susam yağı
– Acı sos isterseniz biraz acı sos

adımlar

1: İpuçları: Glutensiz çömlekçilik veya sosu yapmanın anahtarı, önce dolguyu hazırlamak ve ardından sarmalayıcıları, onları sarmaya hazır olmadan hemen önce yapmaktır.
2: Ispanağı ince ince doğrayın
3 : İnce kıyılmış ıspanağı temiz bir karıştırma kabına alın. ½ çay kaşığı tuz serpin ve tuzu ıspanakla karıştırın. Yaklaşık 15 ila 20 dakika oturmasına izin verin.
4 : Süre dolduğunda, tüm suyu sıkın.
5 : Tavuk kıymasını 1 tatlı kaşığı soya sosu ve 1 tatlı kaşığı susam yağı ile birlikte ıspanağın içine ekleyin. Tüm malzemeleri birleştirmek için iyice karıştırın.

6 : Temiz bir karıştırma kabında 1 su bardağı pirinç unu, ½ su bardağı tapyoka unu ve ¼ su bardağı patates nişastasını karıştırın.

7 : Un karışımına ¾ ila 1 su bardağı sıcak kaynar su ekleyin. Önce suyun ½’sini ekleyin. Su hala çok sıcak olduğu için bir kaşıkla karıştırın.
8 : Karışım soğumaya başlayınca temiz elinizle yoğurabilirsiniz. Ufalanan veya çok yapışkan olmayan dövülebilir bir hamur parçası elde edene kadar yoğururken su eklemeye devam edin.
9 : Çalışma yüzeyinize ince bir tabaka kuru pirinç unu sürün. Hamuru uzun bir kütüğe yuvarlayın. 16 eşit parçaya kesin. Kesin olmak istiyorsanız ölçeği kullanabilirsiniz.

10 : İpuçları: Kurumasını önlemek için kestiğiniz hamuru nemli bir kağıt havlunun altında tutun.

11 : 1 parça hamuru tezgaha alıp yuvarlak şekil verin ve avucunuzla iki tarafını aşağı bastırın.
12 : Dönerken hamuru yuvarlamaya başlayın. Ambalajınız bu kadar ince olmalı ve normal mağazadan satın alınan ambalajla aynı boyutta olmalıdır.
13 : Sargının etrafını suyla nemlendirin
14: Ve ortasına yaklaşık 1 yemek kaşığı iç harcı ekleyin.
15: Katlama Tekniği #1: İlk olarak, sargıyı ikiye katlayın ve ortasından sıkıştırın. Ardından, üst katmanı tutun, merkeze doğru katlayın ve aşağıya doğru sıkıştırın. Bir tarafın kenarına ulaşana kadar bu tekniğe devam edin. Aynısını diğer tarafla tekrarlayın.
16 : Katlama Tekniği #2: Ambalajı ikiye katlayın. Ardından, çömlekçileri kapatmak için üst ve alt katmanları birbirine kıstırın.
17 : Kestiğiniz hamur parçaları bitene kadar katlamaya devam edin.
18 : Bir tavayı yağlayın ve çömlekleri yaklaşık 1 dakika yüksek ateşte pişirin.
19 : İpuçları: Çömlekçiliklerin birbirine değmediğinden emin olun. Normal paketleyicilerin aksine, glütensiz paketleyiciler daha yapışkandır. Birbirlerine yapıştıklarında, onları ayırmak daha zor olacaktır. Ve büyük ihtimalle parçalanacak.
20 : Süre dolduğunda 1 su bardağı su dökün ve bir kapakla kapatın. Isıyı orta-yüksek seviyeye düşürün ve 6 dakika veya su tamamen buharlaşana kadar pişirmeye devam edin.
21 : Çömlekler bitince alt kısmı hafif kızarmalıdır. Çömlekleri çıkarın ve daldırma sosuyla sıcak olarak servis edin.

About the author

Admin

"Tasty Recipes Food" is a website name for food recipes. The site contains a wide range of different recipes, including main dishes, appetizers, desserts, and beverages, along with full vegetarian and vegan recipes and health recipes. Visitors can search for recipes in an easy and fast way using the on-site search feature, and recipes include clear and detailed instructions for meal preparation, including the list of ingredients and steps required to prepare them, as well as illustrations that help illustrate the steps.